Який з термінів правильно вживати: "Європейський Союз", "Європейське Співтовариство" чи "Європейська Комісія"?
Міжнародне співробітництво > День Європи > Який з термінів правильно вживати: "Європейський Союз", "Європейське Співтовариство" чи "Європейська Комісія"?
    Усі терміни є правильними залежно від ситуації.

    Європейський Союз виник 11 листопада 1993 року, коли набула чинності Маастрихтська угода. Обговорюючи події, що передували цій даті, більш точним було би вживання терміну "Європейське Співтовариство" чи навіть його попередника "ЄЕС".

    З 1/11/93 року термін "Європейський Союз" витіснив із загального вжитку термін "Європейське Співтовариство", позначаючи в переважній більшості випадків групу країн-членів, що утворюють Європейський Союз.

    Європейська Комісія - це виконавчий орган, "публічне відомство" ЄС. ЄС сам по собі не має закордонних дипломатичних представництв. Власне Європейська Комісія репрезентована Представництвами за кордоном

    Від Європейського Співтовариства до Європейського Союзу.

    Угода про утворення Європейського Союзу, відома також як Маастрихтська угода, набула чинності 1 листопада 1993 року після ратифікації її дванадцятьма країнами-членами Європейських Співтовариств.

    В результаті назва утворення, знаного як Європейське Співтовариство (ЄС), набула загального вжитку як Європейський Союз (ЄС). Звичайно, Європейське Співтовариство продовжує існувати як перша і найважливіша організація Європейського Союзу.

    Тому вирази "ЄС", "Європейське Співтовариство" не виходитимуть із ужитку, особливо в певних документах юридичного характеру, таких як офіційні акти, прийняті на основі Угоди про утворення Європейського Співтовариства.

    Роль і обов'язки Європейського Союзу не зводяться, однак, до Європейського Співтовариства (включаючи етапи створення Економічного і монетарного (валютного) союзу, Європейського співтовариства вугілля і сталі та Євратому (Європейського співтовариства з атомної енергії), а стосуються також нових сфер за Маастрихтською угодою, таких як Угода про утворення Європейського Союзу, відома також як Маастрихтська угода, набула чинності 1 листопада 1993 року після ратифікації її дванадцятьма країнами-членами Європейських Співтовариств. В результаті назва утворення, знаного як Європейське Співтовариство (ЄС), набула загального вжитку як Європейський Союз (ЄС). Звичайно, Європейське Співтовариство продовжує існувати як перша і найважливіша організація Європейського Союзу.

    Союз в сукупності обслуговується єдиною структурою інституцій. Колишня Рада Міністрів Європейського Співтовариства зараз називається Радою Європейського Союзу, чи Європейською Радою.

    Європейський Парламент та Суд Європейських Співтовариств зберегли свої початкові назви так само, як і Комісія Європейських Співтовариств, яку коротко можуть називати Європейською Комісією.

    Подібним чином рекомендується вживання термінів "Європейський Союз" чи "ЄС" для позначення території, яка раніше співвідносилась з Європейським Співтовариством, в таких виразах: "країни-члени ЄС", "населення ЄС", "ринок чи промисловість ЄС" тощо.
   
Адреса Рівненської міської ради та її виконавчого комітету: вул.Соборна, 12а, м.Рівне, Україна, 33028
Адреса електронної пошти: rivnerada.general@gmail.com
Телефонний довідник
Copyright © 1998-2020 Відділ автоматизації інформаційного забезпечення і управління. Всi права застережено.
Copyright © 2000-2020 Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International