Європейський гімн
Міжнародне співробітництво > День Європи > Європейський гімн
    У широкому значенні – це гімн не лише Євросоюзу, але й усієї Європи. Музику гімну Європи взято з Дев’ятої симфонії Людвіга ван Бетховена, написаної у 1823 році, а саме фінальна її частина, що має назву „Ода до радості” і являє собою покладений на музику вірш Фрідріха фон Шиллера, написаний у 1785 році. Головна ідея, що пронизує вірш - це ідея об’єднання народів, що була близькою і серцю Бетховена.

    У 1972 році Рада Європи (той самий орган, який розробив дизайн європейського прапора) схвалила бетховенську тему „Оди до радості” як свій гімн. Відомому диригенту Герберту фон Караяну було доручено написати три інструментальні аранжування – із соло для фортепіано, для духових інструментів і для симфонічного оркестру. Без слів, універсальною мовою музики, гімн символізує ідеали свободи, миру та солідарності, на яких тримається об’єднана Європа.

    У 1985 році гімн було схвалено президентами та главами урядів країн ЄС як офіційний гімн Європейського Союзу. Гімн ЄС – це утвердження спільних цінностей та їх поєднання в усьому розмаїтті національних відмінностей.
   
Адреса Рівненської міської ради та її виконавчого комітету: вул.Соборна, 12а, м.Рівне, Україна, 33028
Адреса електронної пошти: rivnerada.general@gmail.com
Телефонний довідник
Copyright © 1998-2021 Відділ автоматизації інформаційного забезпечення і управління. Всi права застережено.
Copyright © 2000-2021 Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International