Довідка про Кострому
Міжнародне співробітництво > Міста-партнери > Довідка про Кострому
Кострома (Росія)
Площа: 144,5 км2
Населення: 268,7 тис. мешканців (2010 рік)
Область: Костромська
Міський голова: Журін Юрій Валерійович
Угода про співпрацю підписана 19.07.2011 р.

    Кострома — місто в Росії, адміністративний центр Костромської області, великий порт на річці Волга. Розташована на обох берегах Волги і старого гирла ріки Костроми.
    Датою заснування міста, на думку відомого російського історика В. Н. Татіщєва, вважається 1152 р., коли Ростово-Суздальський князь Юрій Долгорукий колонізував землі Поволжя. Перша літописна згадка про Кострому відноситься до 1213 р. З середини ХІІІ ст. місто стає столицею Костромського удільного князівства, а в першій половині ХІV ст. входить до складу Московського князівства. У 1613 р. в Іпатіївському монастирі Михайло Федорович Романов був покликаний на царювання і Кострома стала батьківщиною династії Романових.
    Сьогодні Кострома є економічно і культурно розвиненим містом. До основних галузей міської промисловості відносяться текстильна, машинобудівна, деревообробна, ювелірна. Кострома також є великим туристичним центром Росії і входить до туристичного маршруту «Золоте кільце Росії».
    Співпраця з Рівним започаткована ще у 1966 р. на рівні двох підприємств - Рівненського льонокомбінату та Костромського льонокомбінату (нині ТзОВ «Костромський льонокомбінат ім. І.Д.Зворикіна») після відвідання Костроми для обміну досвідом бригадою спеціалістів з Рівного. На честь розвитку партнерських стосунків між двома містами розпорядженням голови Рівненського міськвиконкому від 11 березня 1980 р. №139-Р новій вулиці м. Рівного було присвоєно назву «Костромська».

    Сайти міста:
 • www.kostroma.ru
 • www.gradkostroma.ru
 •    
  Адреса Рівненської міської ради та її виконавчого комітету: вул.Соборна, 12а, м.Рівне, Україна, 33028
  Адреса електронної пошти: rivnerada.general@gmail.com
  Телефонний довідник
  Copyright © 1998-2021 Відділ автоматизації інформаційного забезпечення і управління. Всi права застережено.
  Copyright © 2000-2021 Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення.
  Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International