Довідка про Відін
Міжнародне співробітництво > Міста-партнери > Довідка про Відін
Відін (Болгарія) 26.10.2001 поновлення партнерських зв’язків
Площа: 34 км2
Населення: 67 тис 941 мешканців (станом на 12.06.2006)
Область: Відінська
Кмет міста: Румен Відов

    Невеличке містечко Відін, розташоване на північному заході Болгарії, ще за радянських часів стало побратимом Рівного. На його честь навіть назвали одну з рівненських вулиць, яка і дотепер носить назву Відінська. До 1989 р. контакти болгарським містом активно розвивалися, а потім на деякий час з зникли. У 2001 році партнерські зв’язки були знову поновлені, а мерами обох міст було підписано Угоду про співпрацю. На даний момент між містами успішно розвивається співпраця у напрямках економіки, культури, туризму, освіти, молодіжних обмінів. Щороку відбуваються обмінні візити делегацій на святкування Днів міст та інших традиційних свят, розроблена програма розвитку співробітництва у галузях освіти, культури, туризму, економіки та залучення інвестицій.
    Відін. Містечко розміщене на північний захід 199 км. від Софії, на правому березі Дунаю, через який він з’єднаний паромною переправою з румунським містечком Калафат. Головним фактором, який робить містечко курортним є наявність мінеральної води.
    Відін є одним з найстаріших міст, розміщених уздовж болгарського берега Дунаю. Він з’явився як римська фортеця Bononia. Під час першого болгарського королівства називався як Budin (Bdin). Був центром єпіскопства. Під час другого болгарського королівства став міцною фортецею і після 1371 року столицею королівства Відін під царем Іваном Страціміром (Tsar Ivan Sratsimir)
    До сьогодні збережено середньовічну феодальну фортецю Баба Віда, що збудована в IX-X ст. на руїнах римської фортеці. До визначних місць відносять залишки міської руїни, Собор Св.Дімітара, який є другим за висотою у Болгарії, православні церкви Св.Петка та Св.Пантелеймона (XVIIст.), Єврейська синагога (1894р.), бібліотека Osman Pazvantoğlu, музеї та численні будівлі часів Ренесансу.

    Сайти міста:
 • www.vidin.bg
 • www.vidinvisit.com
 • www.bulgaria-vidin.com
 • www.vidin.iwebland.com/municipalitybg/inform/index_bg.htm
 • www.vidin-info.hit.bg
 • Фотогалерея
     
  Адреса Рівненської міської ради та її виконавчого комітету: вул.Соборна, 12а, м.Рівне, Україна, 33028
  Адреса електронної пошти: rivnerada.general@gmail.com
  Телефонний довідник
  Copyright © 1998-2020 Відділ автоматизації інформаційного забезпечення і управління. Всi права застережено.
  Copyright © 2000-2020 Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення.
  Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International