Довідка про Зволен
Міжнародне співробітництво > Міста-партнери > Довідка про Зволен
Зволен (Словаччина)
Площа: 98,73 км2
Населення: 44 тис 331 мешканців
Регіон: Банська-Бистриця
Приматор міста: Мірослав Кусейн
Угода про співпрацю між м.Зволен та м.Рівне підписана 16.06.1998

    Територія між ріками Грон і Слатіна почала освоюватись ще в епоху неоліту. Приблизно в VIст. слов”янські племена створили перше укріплене поселення на лівому березі Слатіни.
    В IX столітті на місці Зволена знаходилося Великоморавське поселення - Путьова, яке зникло у XI столітті. Його оборонні функції перейшли на фортецю Старий Зволен, яка сьогодні називається Пусти Град і є однією з найбільших середньовічних фортець в Європі. В 1172 році Пусти Град стає центром королівського комітату. В 1230-х венгерський король Бела IV надає Зволену міських прав.
    В кінці XIV ст. Король Людовік І Великий будує тут Зволенський замок, виконаний у готичному стилі під впливом італійської міської архітектури палаців для аристократії. В XVI ст. він був перебудований в стилі ренесансу. В цей момент Зволен бурхливо розвивається.
    В 1542 році Пусти Град бере облогою та спалює Янош Хуньяді. У 1554р. турки захоплюють важливу фортецю Філяково і її оборонні функції переходять на Зволен. На початку XVI ст.замок перейшов у руки Яна Турзо. Тут виникає нова фортеця, якою туркам так ніколи і не вдалося заволодіти. Згодом стратегічне значення фортеці було втрачене, Зволен перетворився у затишне, переважно сільсько-хазяйське містечко і стало центром народного промислу.
    В XVIII столітті місто Зволен стає важливим промисловим центром центральної Словаччини. В 1872 тут прокладають залізну дорогу до Будапешту.
    В Чехословаччині Зволен стає районним центром. В 1944 році місто було одним з центрів Словацького народного повстання. В березні 1945 року військами ІІ українського фронту окуповане місто було визволене від німецьких загарбників.
    Зволен лежить на перетині важливих транспортних, залізничних шляхів, поблизу знаходиться аеропорт Sliač з регулярними перельотами до Праги, що відкриває місту дорогу „в світ”.
    Сьогодні місто Зволен зазнає економічного та культурного розквіту. Воно є одним з найкращих економічно-розвинених, інвестиційно-привабливих міст Словаччини.
    Зволен завжди був і є місцем різноманітних культурних заходів. Щорічно біля Зволенського замку відбувається Міжнародний фестиваль театру та опери – Зволенські замкові ігри. А восени святкують Традиційне свято Виступ на Пусти Град.
    Дату, коли Зволен отримав міські права точно не відома, кажуть, що це може бути приблизно 1237-1238рр. Але згодом ці привілеї були втрачені. Міські права Зволену було повернуто лише у 1243 році.
    З містом пов’язане ім’я відомого народного повстанця, одного з найважливіших творців літературної словацької мови та представника руху до емансипації словацького народу - Людовіта Штура. Хоча він і не походив зі Зволена і не жив у ньому, у 1847 р. попросив у міської ради міста дозволу претендувати на посаду депутата венгерського сейму власне від імені Зволена. Репрезентувавши Зволен в 1847-1848 рр. у венгерському сеймі Штур виступав за свободу словаків, визнання словацької мови, знищення податків та інші привілеї для словацького народу.

    Сайти міста:
 • www.zvolen.sk
 • Фотогалерея
     
  Адреса Рівненської міської ради та її виконавчого комітету: вул.Соборна, 12а, м.Рівне, Україна, 33028
  Адреса електронної пошти: rivnerada.general@gmail.com
  Телефонний довідник
  Copyright © 1998-2020 Відділ автоматизації інформаційного забезпечення і управління. Всi права застережено.
  Copyright © 2000-2020 Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення.
  Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International