Створення інноваційної моделі надання соціально-медичних послуг хворим цукровим діабетом у м.Рівне
ІНВЕСТИЦІЙНА ПОЛІТИКА > Інвестиційні проекти > Створення інноваційної моделі надання соціально-медичних послуг хворим цукровим діабетом у м.Рівне

    Відділ охорони здоров’я     Мета проекту: продовжити тривалість життя та поліпшити стан здоров’я хворих на цукровий діабет.

    У 1999 році було прийнято комплексну Програму «Цукровий діабет», яка передбачає реорганізацію ендокринологічної служби. Специфіка цукрового діабету така, що лікує себе сам хворий. При правильному лікуванні та систематичному диспансерному спостереженні в 50% випадків удається уникнути ампутації з приводу діабетичної гангрени. Є необхідність відкриття кабінету лікування діабетичної стопи. Вкрай необхідна лабораторія експрес-діагностики.

    Перелік заходів проекту:
    1. Розширення функцій «Школи навчання хворих на цукровий діабет» за рахунок відкриття кабінету психолога та телефонної «гарячої лінії».
    2. Заснування подіатричної служби (служби догляду за діабетичною стопою): відкриття кабінету «Діабетична стопа» та підготовка фахівців - подіатристів.
    3. Реорганізація ендокринної допомоги хворим, у т.ч. цукровим діабетом, шляхом:
а) організації роботи кабінету долікарського прийому для проведення експрес-діагностики (рівня цукру крові) у хворого, ведення державного реєстру хворих, обліку інсулінів та таблетованих препаратів, проведення диспансеризації хворих на цукровий, діабет;
б) розширення мережі денних стаціонарів;
в) організація роботи стаціонару вдома.

    Здійснення проекту дасть змогу поліпшити медичну допомогу хворим на цукровий діабет, скоротити термін тимчасової та постійної непрацездатності, створити ефективну систему навчання хворих. Функціонування «гарячої телефонної лінії» при «Школі навчання хворих цукровим діабетом» скерує в правильному руслі дії пацієнта (родича) при виникненні нетрадиційних, невідкладних станів, дасть відповідний економічний ефект. Лікування в умовах денного стаціонару скоротить тривалість лікування на 2-3 дні. Зменшиться кількість діабетичних ускладнень: ампутацій нижніх кінцівок на 28%; ниркової недостатності на 32%; сліпоти на 24%; продовження тривалості життя на 5-7 років.

    Цільові групи проекту - діти та дорослі м.Рівне, хворі на цукровий діабет, у тому числі з обмеженими фізичними можливостями; населення, яке відноситься до груп ризику по цукровому діабету.

    Обсяг коштів, необхідних для реалізації проекту, - 340 тис.грн

    Організації-партнери, співвиконавці проекту: ВОЗ м.Рівне, поліклініка №3 м.Рівне, обласна асоціація «Діабетик».

    Контактна особа - Чайка Ганна Володимирівна, т.62-91-73

   
Адреса Рівненської міської ради та її виконавчого комітету: вул.Соборна, 12а, м.Рівне, Україна, 33028
Адреса електронної пошти: rivnerada.general@gmail.com
Телефонний довідник
Copyright © 1998-2021 Відділ автоматизації інформаційного забезпечення і управління. Всi права застережено.
Copyright © 2000-2021 Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International